top of page

Brussel - Mini Europa Park

Tento zaujímavý park s miniatúrami európskych metropol je výnimočnou atrakciou, ktorá sa nachádza neďaleko Brusselu.Vstup do toho parku je jednotný pre dospelých aj deti a vychádza na 14,30 €/osoba.Hneď pri vstupe vás očakávajú rôzne reštaurácie, ktoré sú zamerané na európsku kuchyňu, takže si pokojne môžete pochutnať na gréckom gyrose, španielskych tortillách alebo na rakúskom rezni.Park vás prevedie jednotlivými zaujímavými miestami, ktoré sú charakteristické pre jednotlivé európske mestá.Práve preto v priebehu hodiny, to je čas, ktorý potrebujete na prechádzku parkom, prejdete cez Dánsko, Španielsko, Francúzsko, Veľkú Britániu, Belgicko, Švédsko, Fínsko, Estónsko a ešte viaceré krajiny. Miniatúry krásnych stavieb sa pred vami rozprestrú v celej svojej paráde. Určite vás zaujme Houses of Parlament, Brusselské námestie, Sacre Coeur, Víťazný oblúk, šikmá veža v Pisse, .... Prejdete jednotlivými európskymi mestami a pri každej miniatúre nájdete tabuľku s opisom krajiny, jej základnými údajmi a zároveň i informáciou, kedy daná krajina vstúpila do Európskej Únie. Dokonca i Slovensko tam má svojho zástupcu a tým je Modrý kostolík v Bratislave.Želáme príjemné snívanie a cestovanie po Európe.

Brussel 

Po tom ako sa Belgicko osamostatnilo od Holandska v roku 1830, sa samotný Brussel radikálne a dramaticky zmenil.  Vznikli mnohé moderné projekty, ktoré toto mesto zaradili medzi európske metropoly. Utvorili sa obdobné burváry ako v Paríži, metro rozdelilo celé mesto na 2 časti a nakoniec súčasné obdobie prinieslo tomuto mestu modernizáciu v plnej jeho výške vo forme európskych inštitúcií a tak sa utvorili i nové časti mesta ako Brusseles - North a Brusseles - Midi, ktoré dodali Brusselu nový rozmer. 

Počet obyvateľov začal rapídne narastať, najmä po roku 1990. Mnoho ľudí sa začalo sťahovať do centra a prázdne a opustné budovy sa zákonite začali meniť na parkovacie státia pre nových obyvateľov mesta.

Na fasádach domov obajvíte maľby zo známych príbehov ešte známejšej animovanej postavičky Tin Tin, nezabudnite ochutnať pravé belgické wafle, ktoré si môžete dopriať s čerstvým ovocím, nutelovým, šlahačkovým alebo karamelovým topingom.  

Medzi nezabudnuteľné návštevy mesta patrí jednoznačne i prehliadka samotného Grand Place, ktoré vás očarí svojou atmosférou. Nachádza sa tu mnoho meštiackych domov, ktoré sa dajú veľmi dobre rozoznať podľa fasády. V minulosti patrili rôznym priemyselným, remeselným a umeleckým spolkom. Ľudia v nich pracovali,   učili sa a predávali svoje skúsenosti. Niektoré z nich sú aj v súčasnosti činné a z niektorých sa stali reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať pravé belgické pivo.

Toto námestie každý rok od 1971 zaplavia stovky kvetov, nakoľko sa tu uskutočňuje slávnosť kvetinového koberca. každý rok sa venuje inej téme a farby sa vyberajú podľa toho. Až 300 čerstvo odtrhnutých kvetov sa použije na unikátnu paletu farieb, aby sa utvoril veľký obraz, ktorý vás ohúri nie len počas dňa ale aj vo večerných hodinách. 

Tento sa táto okázalá udalosť uskutoční 15.08. - 17.08.2014 a vy ju nemôžete premeškať. Vydajte sa s nami na zaujímavý a bohato zabezpečený program počas zájazduKÁSY BENELUXU, ktoráý sa uskutoční v dňoch kvetinového festivalu. 

bottom of page